Mesajı Okuyun
Old 21-10-2005, 08:23   #1
hbe

Varsayılan Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanuna Yönelik Bi İki Soru ...

ben bir tüketici
olarak bu konu hakkında internetten araştırma yaptım . fakat kanuna da bakmama rağmen bazı noktaları tam olarak açıklığa
kavuşturamadım .

malın tamirde geçirdiği süre 30 gün olarak belirtilmiş . fakat bu 30 gün iş günü olarak mı ( yani pzt-cuma )yoksa
haftanın tüm günlerini mi kapsar ?

bir de para iadesi istendiği zaman malı alırken ödediğimiz fatura bedeli mi bize geri ödenir yoksa başka bi bedel
mi ? eğer farklı bi bedel ödemesi yapılacaksa bu bedeli kim , ne şekilde belirler .

konuyu da biraz açıklayayım . ben bir cep tlf. aldım . tlf nu bi kaç ay kullandıktan sonratelefon arıza yaptı .
bende servise götürdüm . tlf.aynı sorundan dolayı 4 sefer servise gitti . servisten tlf nu aldıktan sonra 15 dk içinde
tekrar servise geri veriyorum . bu 4 defa servis ziyareti boyunca tlf hiç kullanamadım . konuyu müşteri hizmetlerine
ilettim ve para iadesi istediğimi belirttim . fakat aldığım cevap çok ilginçti : biz firma olarak para iadesine çok sıcak
bakmıyoruz !!! şu anda tlf um serviste "board" bekliyo . imei numarası bile değişecekmiş . tlf un dış kapağı hariç geri
kalan tek ünitesi komple değişecek . fakat ben böyle bir şey istemiyorum . bu konuda hakkımı aramak istiyorum . nereye
nasıl başvurmalıyım ? tlf unumu servisten almalı mıyım yoksa orda kalsın mı ? bu konularda beni aydınlatırsanız sevinirim .
veya kime danışabileceğimi belirtirseniz çok sevinirim .

cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim .

saygılarımla , hasan basri elbastı