Mesajı Okuyun
Old 20-12-2007, 11:19   #76
hukukun-üstünlüğü

Benim üniversitem senin üniversiteni döver zihniyeti galiba bize özgü.Nedense fakültemizin olumsuz yanlarını söylemekten kaçınıyoruz neden çünkü sanıyoruzki olumsuz yönleri belirtirsek diğer fakültelilerin yanında küçük düşmüş oluruz.Adalet06 arkadaşımızı gerçekçi yaklaşımından ötürü kutluyorum.Ankara hukuk hoca kalitesi açısından iyi ve fakülte olarakda en köklü fakültelerimizden biri.Ancak sorunları görmezden gelmemeliyiz.Ben de istanbul hukukluyum Türkiye nin köklü ve iyi hocalara sahip hukuk fakültesindeyim.Neden uygulamalı eğitim yok hala anlayabilmiş değilim,çok mu zor bir mahkeme ortamı oluşturabilmek ya da mahkemelerle anlaşıp öğrenciyle adliyeyi resmi bir görünümde tanıştırabilmek.Herşey birşeyler ezberleyip hakimlik sınavını kazanmakla bitiyor mu?Yeni şeyler üretebilmekten o kadar uzağız ki. Ya da neden bizim ülkemizde tez hazırlayıp mezun olma ya da sınıf geçme gibi bir sistem yok.Bizim yaptığımız sınav korkusuyla hukuk kitap ya da notunu ezberlemekten başka birşey değil ve bu türkiyenin hukuk fakültelerinin sorunu.Araştırma yok özgün şeyler üretme yok ama ezber var.Ayrıca şuan galiba 35 tane hukuk fakültesi var ülkemizde,yök başkanı ve adalet bakanı artık açılmayacak bu kadarı çok fazla demişlerdi ama bursa ve erzurumda iki tane daha açtılar.Bu kadar kolay hukuk fakültesi açmak da bize özgü olsa gerek.Nedir ki canım,üç yada beş tane akademisyeni getir biraraya,aç hukuk fakültesini. Ezbere devam Türkiye...

saygılar...