Mesajı Okuyun
Old 02-03-2008, 22:32   #31
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Admin
Eğer siz bir avukat olarak ciddi bir ölüm tehlikesi altında bulunuyorsanız ve sistem de sizi yeterince korumuyorsa, kendi güvenliğinizi kendiniz sağlamak için elbette her yola başvurursunuz. Bu sadece bir avukat için de değil, her insan için geçerlidir ve insan tabiatının en doğal sonucudur.

Sayın Admin,

İşte özellikle, alıntıladığım cümleleriniz için bireysel bir örnek verdim. Ben böylesi bir durumda, bir koruma ile yaşamayı seçtim, bir olası tehdit anında, kendi coğrafyam dahilinde meydana gelecek kararlı bir tehdit anında dahi, meşru müdafaa sınırlarında kalacağını dahi bildiğim bir yanlıştan kaçınmak adına.

İnsan öldüren (ya da öldürten) insanlar, -görece haklı dahi olsa olsalar (kendi içlerinde değil; hukuken dahi haklı olsalar)- yaşamaya nasıl devam edebiliyorlar veya sonrasında da öncesindeki insan olabilmeyi nasıl başarıyorlar -ya da başarabiliyorlar mı- bilmiyorum, bilmek de istemiyorum.

Silahın çözüm olmadığına inanıyorum, beni korumayacağına da inandığım kadar. (kararlı bir katili ne durdurabilir?) Varlığını istemiyorum, ne kendimde, ne de diğerlerinde. Amacı bir canlıyı öldürmek olan (amaç kendi canını korumak dahi olsa) bir enstrümanın, bir canlının üzerinde barınmasındaki tezatı çözemiyorum.

Saygılarımla...