Mesajı Okuyun
Old 12-02-2002, 00:36   #5
CEMAL

Varsayılan YNT:fona devredilen bankalardaki personelin sözleşmelerinin geçerliliği

evren bey selamlar (ve tabiiki cevaplamak isteyen herkes),
30 haziran tarihi itibarıyle bankayla ilişiğimi kesmiş durumdayım ve 5 temmuz itibarıylede elime 6000$'ı 1 ay içerisinde bankaya ödemem konusunda bankadan (notere tasdikli) bir yazı gelmiş durumda. Parayı ödemeyi düşünmüyorum ve ödemediğim taktirde seneti icraya vereceklerini tahmin ediyorum, bildiğim kadarıyle icra yazısı elime ulaştıktan sonra 7 güne kadar senede itiraz edebilirim (senedin benim olmadığı değil sözleşmeden ayrı işleme konamayacağına dair)böyle bir durumda benimmi bankaya dava açmam gerekir? yoksa bankamı bana dava açar?
Ayrıca dava durumunda benden önce benimle aynı durumda olan ve benden yaklaşık 1 ay önce istifa etmiş, kendilerine tanınan 1 aylık sürede dolmak üzere olan arkadaşlarla davalarımız berabermi yürütülür?
Bu durumda olan kişilerin sayısının 5 olması (40 kişi içerisinde) davada birşey ifade edermi?(bir şeyler varki bu insanlar ayrılıyor)
sözleşmede senet imzalandığı belirtilmiyor, niye belirtmediniz diye bankaya yüklenilebilirmi?
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar.

06-07-2000 16:26:57