Mesajı Okuyun
Old 18-08-2008, 20:17   #48
Av.muhittinköylüoğlu

Peki avukatın yaşam standartı nedir.Mesela istanbul için kaba bir standart yapalım.Avukata yakışır standartta ev kirası 1.500. ytl diyelim.Bu çok sıradan ev fiyatıdır lüks değil.doğalgaz aidat su elektrik telefon cep telefonu için 700. ytl diyelim.Yeme içme çay kahve sigara temizlik malzemeleri yağ un şeker vs.750. diyelim.
ayda bir dışarıda yemek sinema tiyatro için 100 diyelim.yol avukat taksi ile mi gitmeli akbilmi kullanmalı. akbil dersek 105 taksi dersek en az 2.000. ytl seçenekli olsun.giyim kuşam aylık ortalaması elbise avukata yakışan yılda iki tane alsa takım gömleği kravatı ayakkabısı aylık ortalaması 200. olsun.yılda bir tatil yapsın bir ay onun içinde aylık ortlaması 200 olsun.
Avukatın standartı ev alacak araba alacak onuda taksitle alacak tokiden alması düşük standart olur ama olsun orta gelir grubundan şehir dışında ayluk taksit 1.000 ytl diyelim.Araba içinde 1.000. ytl diyelim.çocuğun okul masrafı olarak ayda 500. ekleyelim.en düşük aylık ortalama
6.055. lira taksi ile yolculuk yaparsa 1.895 daha ekleyelim 7.950 bu durumda sevgili meslektaşım sen her ne zaman avukat çalıştıracaksan lütfen haber ver ben müşteriyim.Ha bir de sigorta masrafını ve vergileri düşünerek maliyet hesabını yapıver lütfen ben maaşı düşük standarttan net rica edeyim.peşin parayı gördüm işe .talibim.lütfen rekabet yapıp piyasayı düşürecek maaş taleplerinde bulunmayın
Sevgili meslektaşım bu arada yanlış anlamayı önlemek için genel olarak ve söylemek istediğini düşündüğünü sandığım hususlarda sizinle aynı fikirdeyim.