Mesajı Okuyun
Old 05-11-2010, 09:30   #6
Av.Kemal

değerli meslektaşlarım...bu konu gerçekten '' alacakaranlık kuşağı '' gibi adeta...benim de başıma bu konularda problemler geldi...konuyu da fazlaca bilmediğimden,çeşitli kaynakları araştırdığımda birbirine aykırı,veya kafa karıştırıcı sonuçlara ulaştım.Tabi bu sonuçlar da kafamı karıştırdı ve işi kendi haline bıraktım.Anlaşıldığı kadarıyla,e yakın mirasçılar mirası red ettiklerinde başkaca bir zümreye haber vermeye/dava açmaya gerek yok (not:beraber çalıştığım arkadaşım,diğer zümrelere-kardeşlerine-dava açtı,insanlar Konya'dan Erzurumdan,Trabzon'dan geldiler yıllarca birbirini görmemiş kardeşler buluştular hasret giderdiler- tabii bir sonuç çıkmadı,yaptıkları yol masrafı ile kaldılar,kendisine de biraz söylenmişler )neyse... mirası red halinde alacaklı,Tereke Mahkemesinde '' Mirasın Resmen Tasfiyesini '' dava edecek,varsa bir menkul/gayrimenkul satılarak paraya çevrilecek,olan bitenle iktifa edilecek,artan alacak kalırsa sanırım aciz belgesi alacak ve dosya kapanacak...elbette alınacak aciz belgesi de bir işe yaramayacak sadece dosyayı kapatmış olacak...belki de aciz belgesi bile alınmayacak...gördüğünüz gibi halen benim için '' alacakaranlık ''...bir mum yakacak olana teşekkür ederim...sevgiler...