Mesajı Okuyun
Old 13-05-2007, 22:52   #5
Av.Duygu Işık Behrem

6 yaşımdan 15-16 yaşıma kadar org, elektronik piyano ve piyano çaldım, o zamanlar hayatımdaki tek ve en büyük hayalim konservatuvara girmekti. Ailemin buna pek de gönüllü olmadığını fark edince onları da üzmemek adına bu hayalimden vazgeçtim. Ancak müzik, hayatımda hep bir şekilde var oldu! Liseli gençlerin %60'i gibi ben de lise yıllarımda gitar çalmaya başladım; üniversite sınavlarına hazırlık derken aldığım dersler yarım kaldı!(Bundan bir kaç ay önce kardeşimin gözüm gibi baktığım gitarımı benden habersiz satmış olduğunu öğrenip kriz geçirdim-sinir krizi!!!)
Son olarak da yan flüte heves ettim ve bir süredir yan flüt çalmayı öğreniyorum! Gerçekten mükemmel bir enstrüman, herkese tavsiye edebilirim. Ancak biraz zorluğunu göze almak gerek!

Tüm meslektaşlarıma tavsiyem, müziği bir şekilde hayatınızın içine katmanız yönünde. Özellikle bizimkisi gibi stresli,meşakkatli ve yorucu bir meslek icra ederken, ruhlarımızı ve bedenimizi mutlu etmenin çeşitli yollarını bulmak çok büyük önem taşıyor. Ben hayatımdaki çok büyük boşlukları müzik ile doldurmayı, mutsuzluklarımı müzik ile unutmayı, yorgunluğumu yine müzik ile atmayı başardım. Gün içinde 1 saat dahi olsa bir şeyler çalmak insana inanılmaz bir huzur veriyor. Bence sizler de deneyin, denemekten zarar gelmez
Sevgi ve saygılarımla...