Mesajı Okuyun
Old 19-03-2007, 15:59   #36
Y£LİZ

Varsayılan Tecavüzcüsünün evlenme teklifini kabul etti, tahliyesini sağladı

SAMSUN’da bir arkadaşının doğum günü partisine götürdüğü 15 yaşındaki E.P.’ye uyku ilacı kattığı meyve suyuyla uyutup tecavüz ettiği iddiasıyla 4 aydır tutuklu yargılanan dolmuş şoförü 19 yaşındaki Emrah İ. ilk kez hakim karşısına çıktığı duruşmada tahliye edildi. Emrah İ., genç kızla kendi rızasıyla ilişkiye girdiğini belirterek, “Yaşının küçük olduğunu bilmiyordum. Bu olaydan sonra kendisine ve çocuğumuza ailem bakıyor'' dedi. Duruşmaya kucağında bebeğiyle gelen E.P. ise, şikayetinden vazgeçtiğini söyleyip, “Benimle evlenmek istemeyince kendisinden şikayetçi olmuştum. Şimdi evlilik hazırlığı yapıyoruz'' diye konuştu.
Bahçelievler Mahallesi'nde 11 ay önce meydana gelen olayda, Emrah İ., bir kafeteryada tanışıp arkadaş olduğu E.P.'yi bir arkadaşının doğum günü partisine götürdü. Emrah İ. ile E.P., gittikleri arkadaşı Musa Ç.’nin evinde bir süre eğlendi. İddiaya göre Emrah İ., E.P’ye içine uyku ilacı koyduğu meyve suyu ile pasta ikram etti. Daha sonra da genç kızı başka bir odaya götürüp tecavüz etti.
2 ay sonra hamile olduğunu öğrenen E.P., sevgilisinden yardım istedi. İki genç kürtajla çocuğu aldırmaya karar verdi. Emrah İ. parası olmadığını belirterek genç kızdan annesi A.P.’nin bileziklerini çalmasını istedi. E.P. de annesine ait 2 bileziği ve 400 YTL'yi alarak Emrah İ.’ye verdi.
Ancak, paraları harcayan Emrah İ. genç kızın kürtajını yaptırmadı. Bunun üzerine E.P. başına gelenleri annesi A.P.’ye anlattı ve birlikte polise giderek Emrah İ.'den şikayetçi oldu. Geçen yıl kasım ayında tutuklanarak cezaevine gönderilen Emrah İ., Samsun 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün ilk kez hakim karşısına çıktı.

‘TAHLİYE OLURSAM EVLENECEĞİM’
E.P.’ye tecavüz etmediğini öne süren Emrah İ. duruşmada, “Kafede tanışıp arkadaş olduk. Bir süre sonra birlikte arkadaşımın doğum gününe gittik. Yaş pasta yedik, meyve suyu içtik, dans ettik ve eğlendik. Daha sonra herkes gidince ben E.P. ile birlikte odaya gittim. Ailesine bir arkadaşında kalacağını söylediği için o gece birlikte kaldık. Ve kendi rızasıyla cinsel ilişkiye girdik. Kendisine zorla bir şey yapmadım. Yaşınında büyük olduğunu söylemişti. Ben tutuklandıktan sonra kendisine ve 1 aylık çocuğumuza benim ailem bakıyor. Evlilik hazırlıkları yapıyoruz. Tahliye olursam kendisiyle evleneceğim'' dedi.
Duruşmaya katılan ve polisteki ifadesinde sevgilisinin kendisine ilaç vererek tecavüz ettiğini söyleyen E.P. ifade değiştirdi. E.P., “Çocuğu aldırmak için bana yardımcı olmadı. Verdiğim paraları da yedi. Ailem olayı öğrenince kendisinden şikayetçi oldum. Ancak şimdi ailem de ben de Emrah’tan şikayetçi değiliz. Şimdi evlilik hazırlığı yapıyoruz ve bu yüzden şikayetçi değilim'' diye konuştu.
Mahkeme sanığın üzerine atılan suç vasfının niteliğinde değişme olasağı olması, genç kızın da şikayetinden vazgeçmesi üzerine Emrah İ.’nin tahliyesine karar verdi. Ayrıca E.P.’nin yaşının tespit edilmesi için de duruşmayı erteledi.

http://www.habera.com/