Mesajı Okuyun
Old 14-03-2007, 13:01   #34
Y£LİZ

Varsayılan Kayıp liseli kızın katil zanlısı nişanlısı çıktı

İZMİR'in Selçuk İlçesi'ne bağlı Gökçealan Köyü'nde, boğularak öldürüldükten sonra cesedi toprağa yarı gömülü olarak bulunan kişinin, 25 Aralık 2006 tarihinden beri kayıp olan lise öğrencisi 14 yaşındaki Esra Demirkol olduğu anlaşıldı. İki aylık hamile olduğu ileri sürülen Demirkol'un katil zanlısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan nişanlısı Ş.A. tutuklandı.
Olay, Gökçealan Köyü'nde, pazartesi günü saat 23.00 sıralarında meydana geldi. Toprağa beline kadar gömülü bir kadın cesedi gören köylüler, Selçuk İlçe Jandarma Komutanlığı'na haber verdi. Olay yerine giden jandarma, boğularak öldürüldükten sonra vucudunun yarısı toprağa gömülen kadın cesedinin 14 Mayıs Mahallesi 4005 Sokak'ta oturan ve 25 Aralık 2006 tarihinde, ‘Okula gidiyorum’ diyerek evden çıkan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Selçuk Lisesi birinci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Esra Demirkol'a ait olduğunu belirledi. Genç kızın cesedi, olay yerinde jandarma ve savcının yaptığı incelemenin ardından, kesin ölüm nedeninin tespiti için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na gönderildi.

NİŞANLISI ÖLDÜRMÜŞ

Selçuk İlçe Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları araştırmada Demirkol'in oturdukları binanın üst katındaki 17 yaşındaki Ş.A. ile bir yıldır ilişkisi olduğunu ve nişanlı olduklarını belirledi. Bunun üzerine gözaltına alınan Ş.A., suçunu itiraf ederek, iki aylık hamile olduğu ileri sürülen nişanlısı Esra Demirkol'u öldürdüğünü itiraf etti. İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen Ş.A., tutuklandı.
Acılı anne Ümmühan Demirkol, kızının nişanlısı Ş.A.'nın çok soğuk kanlı davranışları olduğunu, sanki cinayeti o işlememiş gibi rahat tavırlar sergilediğini ileri sürerek, “Kızım kaybolmadan bir gün önce kapının önünde Ş.A.'yla gizli gizli konuştuklarına şahidim. Kızım sabahleyin, ‘Okula çıkıyorum’ diye evden ayrıldı. Kendisinden bir haber alamadık. Kızımı daha kaybolduğu gün, bu kişi boğarak öldürmüş. Olayı duyunca, canımdan can gitti. Kızımın katilinin en ağır cezaya çarptırılmasını istiyorum'' dedi.

http://www.milliyet.com.tr/2007/03/14/son/sontur04.asp