Mesajı Okuyun
Old 29-03-2010, 08:51   #3
Av.Nur

Öncelikle yardımınız için çok teşekkür ederim.

Bir yandan sizin gibi ,şartnemede ihaleye katılabilme şartları olmadığı ve ihaleye katılacaklardan sadece sabıka kaydı,ikametgah belgesi ve nüfus cüzdan fotokopisi istendiği için iptalin sorun yaratacağını düşünüyorum.

Diğer yandan ise ihaleyi alan şirketin başka bir ilde ikamet etmekte olması, şirket ana sözleşmesinde akaryakıt işi yapma konusunda yetki olmadığı,bu işin sonradan eklenebileceği, bu şekilde lisans alınabileceği,ancak bu işlemlerin tamamlanmasının 3-4 ayı bulacağı, bu zaman zarfında işin yerine getirilemeyeceği,dolayısı ile düzenlemelerle idare sorumluluğunda yürütülen kamu hizmetinin kamu yararı ve sürekliliği esas alınıp,gereği gibi ve etkin olarak yerine getirilmesi amaçlandığından,bu ihalenin bu amacı gerçekleştiremeyeceğini göz önünde bulundurup,iptal etmek gerektiğini düşünüyorum.Aksi halde ihaleye katılan diğer isteklilerin başvurusu sonucu ihale yine iptal edilecektir diye düşünüyorum.

Ayrıca şartnamede daha önceden akaryakıt işi yapanların tercih sebebi olacağı da belirtilmiş.