Mesajı Okuyun
Old 24-02-2007, 20:11   #40
Av.Görkem TURGUT

Varsayılan ''Eşini Yaktı,3 Ayda Tahliye Edildi''

Kendisinden ayrılmak isteyen eşini oğlunun gözleri önünde benzin dökerek yakan Gündüz, yaklaşık 3 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edildi. Elif Gündüz, "Adalet İstiyorum" dedi

Kadıköy'de gördüğü şiddet nedeniyle kendisinden ayrılmak isteyen eşi Elif Gündüz'ü oğlunun gözleri önünde benzin dökerek yakan Tevfik Gündüz, yaklaşık 3 ay cezaevinde yattıktan sonra tahliye edildi. Halen tedavisi süren ve büyük acılar çeken Elif Gündüz, "Adalet istiyorum, o beni planlayarak öldürmek istedi, 3 ayda çıkmamalıydı" dedi.
25 Eylül 2006'da meydana gelen olayda, 6 yıllık eşi garson Tevfik Gündüz'den boşanmak isteyen ve ayrı yaşayan ev kadını Elif Gündüz, Söğütlüçeşme Tren İstasyonu'nda üzerine benzin dökülerek yakılmıştı.
Eşinin, oğlu Eren'i görmek için ısrarı üzerine tren istasyonuna gelen Elif Gündüz, üzerine dökülerek ateşlenen benzinin alevlerinden yakındaki bir su birikintisine atlayarak kurtulmuştu.
Ölümden dönen Elif Gündüz, olaydan sonra yoğun bir tedavi süreci geçirdi. Yüzü, sırtı ve boynunda derin yanık izleri oluşan ve sağ kulağının kıkırdak dokusu büyük ölçüde yanan genç kadın, geçenlerde taburcu edildi. Ancak bu süre içinde Tevfik Gündüz de cezaevinden çıktı.
Bir kamu kuruluşunun korumasındaki Elif Gündüz, kocasının, cep telefonuna gönderdiği "Seninle barışmak istiyorum" mesajıyla yeniden korku dolu günlere döndü.
Kadıköy Adliyesi'nde boşanma ve tazminat davası açan Gündüz, "Yaşıyor olmam şans ve tesadüftür. Olay basit bir yaralama olayı değildir" dedi.
Savcılığın olayla ilgili olarak henüz dava açmadığı, Elif Gündüz'ün vücudundaki kalıcı hasarın belirlenmesinden sonra davanın açılacağı bildirildi.

http://www.kazete.com.tr/index.php?s...bolum=haberler