Mesajı Okuyun
Old 05-11-2003, 11:32   #1
hande

Varsayılan Boşanmada Çocuk

Sizlere bana göre garip olan boşanma davamı kısaca anlatmak istiyorum. Eşim boşanma davası açtı ve çocuğumun veyaleyeti istedi. Oysa oğlum 4 aylıktan beri görüşmüyorduk dava açtığı zaman 3 yaşındaydı. Avukata gittim bizde karşılığında dava açalım tazminat ve nafaka isteyelim dedi. Tazminat eşim kapı kilitini değişrirdiği için eve giremiştim. Bunuda davada tanıklar ile ispatladım. Tüm eşyalarım o evde kaldı. Eşimde sürekli çocuğu göstermediğimi iddia ediyordu. Ve dava süresinde bir aylık gün verildi. O almaya geldiğide bana haber vermeden icra ile eve gidiyor ben çalışıyorum evde kimse yok başka yerde kalıyorlar diye talimat yazdırıyor. Talimatı işleme koydurmadan Savcılığa suç duyurusunda buluyor. Ben altı ay yargılandım beraat ettim. Bu yıl gününün bitmesine 9 gün kala geldi. çocuğu verdim.Yine gelip gitmiş ben bunu öğrendiğim zaman kendisini aradım. çocuğu verdim. 4 saat sonra geri getirdi.Tekrar geldi yine icra ile vereceğimi söyledim. işlem yaptırmadı. Bunun üzerine Mahkemeye müraacat edip gününün bittiği gün tekrar bir ay gün verildi. ben bu süre için de izinle olacağımı ve onun günün kullandığı belirten dilekçe ile itiraz ettim. benim dilekçeme cevap gelmeden yine icra işlemi yaptırmış. Şu anda icra cezada davan ediyor. Son duruşmaya kendide kendi. Bu arada 23 duruşmamız oldu o sadece lik duruşmaya ve son durşmaya katıldı. Son duruşmada boşandık onun hiç tanığı yoktu. Eşyalarımın küçüklerini kabul etti. Bu arada benim itirazımı kabul etmişler. Kararı duruşmada verdiler ancak bir ay daha süre vermişler. Bunuda söylediler . Ben son kararda ekim ayında çocuk seneye okula gidecek değiştirin dedim değiştirdiler. Temmuz olarak belirledik. Ancak duruşmadan sonra ertesi günü yine icrayla geldi. Evde kimse olmadığı için yine savcılığa şikayet etmiş. ben yine kendisini arayıp çocuğu teslim ettim. ancak şikayetini geri almadığı için polis beni arıyormuş . ben bunu öğrenince önce emniyete sonra savcılığa ifade verdim. şu anda sorucunu bilmiyorum. Ama o geri almadığı için yine ceza mahkemesinde yargılacanakmışım. çocuğum onun yanında ancak kendisi onun yanında değil. Köye annesine bırakmış. kadında ben bakmak zorundaymışım çocuk durmuyor diyor. Sizlere şunu sormak istiyorum. Hukuk kişilere özelmi okadarki üç buçuk yıl boyunca aramayan bir kimseye 4 yaşındaki çocuk verilirmi. Hakimler bu kadar kolay vermeye hakları varmıdır.