Mesajı Okuyun
Old 22-02-2012, 11:21   #203
Av.Yasemin AKYOL BAŞYAYLA

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
Öncelikle sabır dilerim.

Bu sözler nedeniyle baroya şikayette bulunmanız gerekir. Şikayette bulunmanız gerekir çünkü mesleğimizin buna ihtiyacı var. Bu sizin kişisel sorununuz değil, mesleğimizin illeti haline geldi.

Avukatlık Meslek Kuralları
Madde 8- Avukat kendine iş sağlama niteliğindeki her davranıştan çekinir.
Madde 11- Avukat, Türkiye Barolar Birliğince kabul olunan meslek dayanışma ve düzen gereklerine uygun davranmak zorundadır.
Madde 26- Hiçbir avukat, bir meslektaşının mesleki tutum ve davranışları hakkındaki düşüncelerini kamuoyuna açıklayamaz. Bu yoldaki şikayetlerin mercii yalnız barolardır.
Madde 27- Hiçbir avukat, herhangi bir meslektaşı özellikle hasım vekili meslektaşı hakkında küçük düşürücü nitelikteki kişisel görüşlerini ve düşüncelerini açıkça belirtemez.

Ayrıca sözü edilen meslektaşımız size yazı ile bilgi verdi mi? Vermedi ise bu eylem de ayrı bir şikayet konusu olmalı.
Madde 39- İş sahibi anlaşmayı yaptığı avukattan sonra ikinci bir avukata da vekalet vermek isterse ikinci avukat işi kabul etmeden önce ilk vekalet verilen avukata yazıyla bilgi vermelidir.

Sizin avukatlık anınız bizim de avukatlık anımız oldu. Paylaştığınız için teşekkür ederiz. Baro ile de paylaşmalısınız diye ısrar ediyorum.

Saygılarımla

Sayin Konyali, paylasiminiz, desteginiz ve oneriniz icin tesekkurler, avukatlik kanununu da iyi bilirim, sikayet etmeyi elbette dusundum ama muvekkil bana taniklik etmez endisesi tasiyorum zira ben istifa ettigime gore cocuk o avukatin savunmasina muhtac.. diger akraba hic etmez ..
2. Nokta, meslektasimiz benden olur almadan dosyaya vekalet koymadi, muvekkilin akrabasina tahminimce iste " olur mu boyle is, nasil kac aydir cikaramiyor cocugu (yargilamaya yeni baslandi bu arada ilk celse bile gorulmedi ) ben coktan almistim o cocugu icerden vs " gibi cumlelerle kendini yuceltmek adina beni karalamistir.

not: zaten ilk gunden beri o akraba benim tanidigimla calisalim diye israr edip duruyormus, muvekkile ve ailesine ama aile benimle calismayi tercih etmisti o avukatla neden anlasmadilar ne oldu ne bitti hic bir fikrim yok. Avukat arkadasi olan akrabasinin ustune oynadi ve deyim yerinde ise ustume saldirtti. Boylelikle istifa ettigime gore aile onunla calisacakti ki gelinen nokta da budur.

Muvekkil istemese de ben o gun yasadigimdan sonra devam edemezdim dosyaya.. ama ismini dosyadan ogrenip aramak ve kinamak istiyorum ama cok af buyurunuz ki ben bu tur insanlarin yuzlerinin kizaracagini hic sanmam, aradigim vakte yazik olur.

Sevgi ve saygilarimla..