Mesajı Okuyun
Old 22-02-2012, 09:28   #201
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan Av.Yasemin Akyol
'zaten senin avukatını ben tanımıyorum İstanbul'da böyle bir avukat yok sizi kandırmış, ben 30 yıldır ağır ceza avukatlığı yapıyorum, toplasan benim gibi 2-3 avukat var' dedi, .
Öncelikle sabır dilerim.

Bu sözler nedeniyle baroya şikayette bulunmanız gerekir. Şikayette bulunmanız gerekir çünkü mesleğimizin buna ihtiyacı var. Bu sizin kişisel sorununuz değil, mesleğimizin illeti haline geldi.

Avukatlık Meslek Kuralları
Madde 8- Avukat kendine iş sağlama niteliğindeki her davranıştan çekinir.
Madde 11- Avukat, Türkiye Barolar Birliğince kabul olunan meslek dayanışma ve düzen gereklerine uygun davranmak zorundadır.
Madde 26- Hiçbir avukat, bir meslektaşının mesleki tutum ve davranışları hakkındaki düşüncelerini kamuoyuna açıklayamaz. Bu yoldaki şikayetlerin mercii yalnız barolardır.
Madde 27- Hiçbir avukat, herhangi bir meslektaşı özellikle hasım vekili meslektaşı hakkında küçük düşürücü nitelikteki kişisel görüşlerini ve düşüncelerini açıkça belirtemez.

Ayrıca sözü edilen meslektaşımız size yazı ile bilgi verdi mi? Vermedi ise bu eylem de ayrı bir şikayet konusu olmalı.
Madde 39- İş sahibi anlaşmayı yaptığı avukattan sonra ikinci bir avukata da vekalet vermek isterse ikinci avukat işi kabul etmeden önce ilk vekalet verilen avukata yazıyla bilgi vermelidir.

Sizin avukatlık anınız bizim de avukatlık anımız oldu. Paylaştığınız için teşekkür ederiz. Baro ile de paylaşmalısınız diye ısrar ediyorum.

Saygılarımla