Mesajı Okuyun
Old 26-01-2010, 21:26   #5
Av.Mehmet Saim Dikici

Bu iş, şirket üzerinden verilemez ama isteyen her avukata, 900 lü hatlara benzer birer GSM hattı alma imkanı verilebilir. Bunun ücret ve sair standartlarını da Barolar Birliği belirleyebilir.

Tam olarak tarihini hatırlamıyorum ancak 2006 veya 2007 yılında büyük GSM operatörlerinden birisine bir abone ve vatandaş olarak e-mail yoluyla başvurup, bireysel olarak sadece avukatlar için böyle bir hattı hizmete sokmalarını önermiştim! Bu hatlar için arayan kişi hizmet ücretini telefon görüşmesi ile ödemiş olacağını görüşme başlamadan önce sesli sistem vasıtasıyla bilecekti... ve arzu ederse devam edecek, etmezse kapatacak ve ücret ödemeyecekti.

O zaman bana verdikleri cevapta, teşekkür edip, "önerimi değerlendirecekleri... vs " (başlarından savarak) söylemişlerdi ama tabi ki yapmadılar.

P.S. Benim öneri yaptığım GSM Operatörü şu an kampanya başlatan operatör değildir.

Bu arada sözkonusu şirket ile ilgili olarak İSTANBUL BAROSU gerekli hukuki yollara başvuracağını bugün gönderdiği e-posta ile üyelerine duyurdu!