Mesajı Okuyun
Old 22-08-2010, 01:43   #6
hukuksever_dr

Özel hastanede çalışan bir doktor olarak yazılanlardan sanki özel hastanelerde "parayı veren düdüğü çalar" anlayışı ile rapor verildiği pardon hizmet verildiği şeklinde bir düşünce hakim varmış gibi algıladım. Eş dost kayırma sadece özel hastanelere has bir şey değildir, bunu yapan devlette de yapar. Kaldı ki bu kayırma meselesi sadece sağlık alanında da değil tüm hizmet kurumlarında devlet olsun olmasın geçerlidir. Hastanelerle sınırlandırmayalım. Ama şahsen benim kapımı çalıpta ben keyfi rapor istiyorum diyene rapor vermeme ilkesi ile çalışıyorum. Gerçekten bana hastayım diye gelipte muayene olana hasta bunu düşünmese bile ondan önce sağlığını düşünerek bu halde çalışmanız uygun değil diyerek raporunu eline tutuşturum. Kaldı ki çalışmasına engel derecede hasta olan birine rapor vermeyi ihmal eden doktor tedaviyi eksik vermiş olur, reçetede eksik ilaç yazmaktan farkı yoktur bunun. Hasta bunun bilincinde olamayabilir, rapor düzenlemeyip hasta haliyle onu işe gönderen doktor malpraktis yapmış sayılır. Buyrun size tartışma konusu. Şahsi fikrim bu yöndedir.