Mesajı Okuyun
Old 24-07-2014, 12:48   #1
Konuk

Varsayılan evli bir erkek karısı ile beraber kız kaçırmışsa 34 sene sonra dava açabilirmi?

SELAMLAR Ben ilkokulu 1977 yılında bitirdim.1978de yaşlı ninemin yanına geldim.evsahibimizin torunu ile evli olan damadı tarafından önce dayakla sindirildim sonra tacizlerine maruz bırakıldım.bu olaylar olurken karısınında haberi vardı.1980 de beni kaçırdılar.Kimliğimde büyük yazılma sebebi ile ninemin yaptığı şikayet işe yaramadı.çünkü orda beni jandarma götürdüğünde 7 yıl hapse gireceğim konusunda ordaki yetkili beni inandırdı,bende çocuklarına bakıcı olarak geldiğimi söyledim.bekaret konusuna gelince onların yazdığı çocuklarına bakıcı olarak geldim ve bir isim attım hatırladığım kadarı ile serkan dedim .. savcının ne anlamına geldiğini bilmediğimden o soru sorarken ısrarla aynı şeyleri söyledim.köyde bu kişiden uzak kalma konusunda çok uğraş vermeme rağmen gidecek herhangi bir yerim olmadığı için kabullendim hamile kaldım doğuma yakın şehre geri döndüler.1981 de bir oğlum oldu.ama beni çok kötü yaşattığı için abim yanına aldı.doğum yılım 1960 ama o yaşın doğru olmadığını biliyorum.kemik raporu alıp şikayetçi olmayı insan suçlarına karşı zaman aşımı yok diye internette okudum.bu adam hiç oğluna yardımcı olmadı bir kez arsa vermişti ama satmak zorunda kaldık.ben tek başıma oğlumu büyüttüm acaba dava açabilirmiyim ..dava belgelerim .bunlardan kurtulmak için intihar etmem tepecik hastanesinde kayıtlıdır.79 yada 80 senesi olabilir.adli rapor ve oğlumun onun çocuğu olması.ve karısı ile beni kaçırdığına dair bir çok yaşayan insanın var olması..acaba zaman aşımına uğrarmı bu insanlık suçu.bu arada babam ona emanet etmişti ona dayanarak bende baskı uyguluyordu utancımdan kimseye bir şey diyemiyordum..