Mesajı Okuyun
Old 08-01-2010, 02:15   #17
Av.Ömer U.L

Alıntı:
Yazan Av.Özlem Kansiz
Türkiye Barolar Birliği mesleğe yeni başlamış genç avukatların sorunları ve çözüm yolları konulu Türkiye genelinde bir forum düzenliyor. Henüz yeni yeni avukatlık mesleğine adım atan biri olarak şehrimizde düzenlenen foruma katıldım. Birçok barodan forumla ilgili görüşlerini bildirmek için genç meslekdaşlarımız katıldı. Konuşmacılar sorunlarını, genç avukatların mesleki durumlarının düzeltilebilmesi için ürettikleri çözüm yollarını, stajyer avukatlar staj dönemleri ile ilgili sorunlarını ve isteklerini vurguladılar.Forumu başından sonuna kadar takip ettim. sorunlar anlatıldı,hemen herkesin şikayetçi olduğu ortak noktalarda birleşildi ama karşımızda cevap veren yada çözüm üreten bir kurum göremedim.Sorunları anlatıyoruz TBB temsilcileri bu forumun bir kitapçık haline getirileceğini söylüyor ve ben yine ne yararı oldu bunun diye kendime soruyorum.Fakat biraz daha düşündüğüm zaman, TBB nin en azından sorunlarımızı, çözüm önerilerimizi ya da isteklerimizi dinlemek için bize bir platform hazırladığı; en azından sesimizi çıkartmamızı sağladığı kanaatine varıyorum.Sorunları kendi aramızda konuşmaktan çıkarıp TBB nin gündemine soktuğunu ve belki de yararsız bir toplantı diye düşündüğüm bu forumun mesleki sorunların çözümünde ilk adım olacağını düşünmeye başaldım. Öyle ümit ediyorum...
Sayın Özlem Kansız yıl 2010 TBB hala avukatların sorunları neler diye forumlar düzenliyor.Ama hala çözüm yok sanırım olmayacakta.Bence TBB'nin bu forumları düzenlemesinin amacı 'bakın sizler için çalışıyoruz' izlenimini vermek.Saygılar.