Mesajı Okuyun
Old 07-10-2011, 10:51   #1
av.tugba

Varsayılan Evrak inceleme talebine polis tarafından olumsuz yanıt

Müvekkilim evde yokken polisler tarafından eve bırakılan yazıda karakola uğraması istenilmiş. Bugün Kasımpaşa polis merkezine gittim. Müvekkilime davetiye bıraktıklarını avukat olduğumu konu hakkında bilgi alamak istediğimi söyledim. Adli büroda ki polis memuru vekaletimin olup olmadığını yoksa konu hakkında bilgi veremeyeceğini müvekkilim ile birlikte gitmem gerektiğini söyledi. İdari büro amiri ile yaptığım görüşmede kanundn doğan hakkımı kullanmak istediğimi söylediğimde amir bey memuru gibi vekaletname talep etti.Gerekçe olarakta müvekkilimin inceleme sonucunda firar edip etmeyeceğini bilemeyeceğini söyledi. Konunun ifadelik bir iş olmadığını sadece bir dava hakkında verilen ihzaren celp olabileceğini söyledim. Amir bey aşağı katta beklememi söyledi. Bir kaç dakika sonra elinde duruşma gün ve saatini bildirir not kağıdı ile bana olumsuz cevap veren memur bey geldi. Bana bir lütufta bulunurmuş gibi kağıdı uzattı. Mizacım gereği kavgacı bir insan değilim. Sorunları konuşarak halletmekten yanayım. Ancak bu tür insanlara karşı ne yapmam gerekir.İzlenmesi gereken yol nedir. Baroyu arayıp yardım mı istemek gerekir? Konu hakkında tecrübe ve bilgi sahibi olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.