Mesajı Okuyun
Old 13-08-2004, 07:51   #9
AYSEL EROĞLU

Avukatlık mesleği güven gerektirir. Güven yoksa ilişki zaten kurulmamıştır. Güvenemediğiniz bir doktora gidip kalp ameliyatı olurmusunuz? Her meslekte olduğu gibi malesef bizim meslekte de çürük yumurtalar var. Çürük yumurta diyorum affınıza sığınarak. Çürük yumurta kötü kokar. Bir çürük yumurta bulunduğu ortamı kokusuyla iğrenç hale getirir. İnsanlar malına gelen zararı hazmedemezler. Toplum olarak zaten zar zor mal sahibi olan insanlarız. Herşeye rağmen kaybetme pahasına da avukatına güvenerek iş ilişkisi içerisine girmeli. Yasalarımızda da pek çok boşluklar eksikler var. güven sadece avukatla ilgili değil zannederim. Zannediyorum vatandaşa değil çürük yumurtalara kızalım. Avukat avukat gezen vatandaşa da taviz vermeyelim. Herşeyden önce meslek ahlakı gereği başka avukattan getirilen davayı Avukatlık K. gereklerini yerine getirerek meslektaşımızla görüşelim. Yangından mal kaçırmıyoruz. Başka avukatın yaptığı işi kötülemeyelim. Ben en çok icra,dava vekalet ücretim konusunda benimle pazarlık etmeye kalkışan meslektaşlarıma kızıyorum. Emeğe saygısı olmayan insanlara kızalım. iyi çalışmalar.