Mesajı Okuyun
Old 28-05-2012, 14:55   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
Annem 2 hafta önce babamın telefonunda bir kadından gelen mesaj görmüş babama sorduğunda yanlış gelmiş tanımıyorum demiş ama o günden sonra babam sakladığı bir şeyler var gibi telefonunu hiç elinden bırakmıyor geceleri msjlar geliyor yine de inkar ediyor zaten uzun süredir araları pek iyi değildi sık sık kavga ediyorlardı bir de işin içine bu olay girince iyice geçimsiz olmaya başladılar annem eğer gerçekten aldatıyosa boşanırım diyo ama elimizde kanıt yok mahkemede ne yapacağız maddi durumumuzda yok avukat için en büyük çocuk benim ailede diğerleri 15, 12 ve 3 yaşındalar.Babamın telefonlarını takibe alabilir miyiz tek delilimiz bu olur.Cevap verirseniz çok sevinicez.

Sayın konuk,
Telefonların takibe alınması mümkün değildir. Anneniz boşanma davası açması halinde, babanızın telefon görüşme ve sms gönderme/alma kayıtlarını delil gösterebilir. Mahkemece ilgili telefon şirketinden istenecek görüşme ve sms dökümlerinde, bir kadınla sık sık görüşme yapılması ve sms gönderilip alınması sözkonusu ise, sadakatsizliğe delil olabilir. Ayrıca aralarındaki geçimsizlik de tanık dahil her tür yasal delil ile kanıtlanabilir.
Annenizin geliri yok ise bulunduğunuz ildeki Baro'ya başvurarak ücret ödemeyeceği bir avukat talep edebilir. Davayı doğrudan hukuki yardım alarak açıp yürütmek hak kaybına uğramayı önler.