Mesajı Okuyun
Old 28-12-2007, 15:28   #40
*sinequanon*

Şüpheliye gayrimeşru yolla bir şeyler söyletmeye çalışmak ile meşru müdafa ve zaruret hali gibi kavramları nasıl bağdaştırabildiniz inanın hiç anlayamadım.

Montaigne işkencenin ne kadar saçma bir şey olduğunu anlatmak için şöyle bir cümle kullanmış;"Acı insana yalan da söyletir"Ben de kesinlikle buna inanıyorum.Ölüm cezası ile ilgili olan forumda zarar görenin yakınları ile onların suçluya verilen ceza neticesinde tatmin olmaları konusu o kadar çok tartışıldı ki artık tekrar etmenin gereksiz olduğunu düşünüyorum.

Filmde izlediğiniz yargıçlardan bizim ülkemizde de var.Tek fark onların yargıç olmaması.Hatta şu anda bir kısım dışarıda bir kısmı hapiste.Hapiste olanlar duruşmaya çıkarılırken "Türkiye sizinle gurur duyuyor" naralarıyla karşılanıyorlar.Kendilerini Robin Hood zannederken zenginden döverek,korkutarak aldıklarının %1 'ini bile fakire vermiyorlar.Ama nedense Türkiye'de bir kısım onlarla gurur duyuyor.

Crime Investigation konusunda şunu söyleyebilirim.Ben de izliyorum ve kesin delil elde edilmeden sadece medyumun anlattıklarıyla mahkum olan birini hiç görmedim.

Taklitçi ve geriden giden bir ülke olduğumuzu da tam olarak düşünmüyorum.İnsan hakları konusunda ahkam kesen nice ülkeden daha saygılı olduğumuzu görüyorum bazen.Hele ki ABD bu konuda kesinlikle ölçü olmamalı.

Saygılar...