Mesajı Okuyun
Old 28-12-2007, 13:04   #35
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Mustafa ÖZCAN
Sayın Aladağ konuyu tartışmadan sadece bu böyledir diyerek olayı kapatmayalım lütfen bu kolaycılık olur.

Olayın diğer boyutlarını gördükten sonra, cevap yazın.

Delil yetersizliği nedeni ile serbest kalan katili, sorgulama yöntemlerinde insancıl davranacağız derken hayatını kaybeden çocuğu, KAMU VİCDANINI, KENDİ VİCDANINIZI olayın tüm dengelerini gözeterek cevap yazın. Ben bu tartışmada oy kullanıyorum oyumun rengi bu demek yeterli olmuyor...

Doyurucu olmaktan uzak, konuyu tartışmadan sadece beyan edilen fikirler beni tatmin etmiyor. Sizide etmiyor buna eminim. Ama "HUKUKÇULUK ADINA" (Ben buna takılmak diyorum" Hukuken bu böyledir aksini söyleyemen diyerek konuyu kapatmak bizi tatmin etmiyor. İnsanları hiç tatmin etmiyor inanın...

Kolaycılık değil, insancıl davranmak değil, oy kullanmak değil; uzun uzadıya tartışılacak bir konu görmüyorum ortada. Hukukçu, hukuk dışılığı savunamaz, savunmamalıdır. Sonuca götüren yol hukuk dışı ise, sonuç hukuka uygun olamaz.

"Delil yetersizliği nedeni ile serbest kalan katili, sorgulama yöntemlerinde insancıl davranacağız derken..." şeklindeki söylemleriniz "suçluluğu kanıtlanana dek herkes masumdur" evrensel ilke başta olmak üzere adil yargılanmaya ilişkin hukukun gelişmesi sonucu oluşmuş ve yerleşmiş kuralları ters yüz etmektedir. Bu düşüncelere katılmak olası değildir.

Ve ayrıca;
Alıntı:
Yazan Özge Yücel
Ayrıca hukukçu olup olmama takılıp takılmama konusunda bu ayrımı kabul etmediğim gibi buna karar verme yetkisini de kimsede görmüyorum ve şahsım hakkında da değerlendirmelerde bulunma yetkinizin de olmadığını anımsatmak istiyorum.