Mesajı Okuyun
Old 04-12-2009, 20:16   #29
Godfather

3. Dava Açılış: Bize buranın reklamını yaparken "zaman ve mekan bağımsız dava açma sistemi" olarak reklam ettiler. Ancak şu anda (Saat: 20.07) ben bu menüyü açıp dava açmak istediğim zaman "(Hafta İçi 08:30 - 16:30) Hafta İçi 08:30 - 16:30" şeklinde bir uyarı çıktı. Demek ki zaman ve mekan bağımsız "henüz" değil... Ya da hiç olmayacak, onu da bilemiyorum...

Ayrıca; Harç Yatırılacak Banka şeklinde bir menü var. Burada ... çıkıyor. Siz de heyecanlanıyorsunuz. İlgili yere tıklıyorsunuz, karşınıza sadece "Vakıfbank" çıkıyor. Bence bu menü, çalıştığımız banka ile entegre hale getirilmeli, dava harçları tüm bankalar üzerinden ödenebilmelidir. Bu olmadan fazla bir anlamı olmayacaktır haliyle...
Ve tabii ki; sürekli çalıştığınız banka sistemce tanınıp, icra müdürlüğüne yapacağınız talep üzerine dosyalarınızdaki tahsilatlar direkt olarak bu hesaba reddiyat yapılmalıdır. Bunun için altyapı kurmaya da gerek yok. Herşey online ortamda zaten. İcra müdürünün başına kamp kurmayalım. Rahat rahat çalışsınlar inşallah...

Dava açma menüsü tarafımdan sadece TC Kimlik No doğrulama sistemi olarak kullanıldı bugüne kadar. Ve bir süre daha sadece bu işe yarayacak gibi görünüyor. Çünkü dava açmak istiyorum deyip bir kaç basamak ilerlediğiniz zaman davacı TC no girip onu doğrulattığınız zaman NVİ'nin bizden kıskanarak sitesinden kaldırdığı kimlik doğrulama işlevini gerçekleştiriyor UYAP avukat portalı sistemi...