Mesajı Okuyun
Old 23-03-2009, 13:29   #62
yahya kemal yılmaz

Varsayılan türk sineması daha iyilerini yapabilir

benim anlamadığım nokta şu! ya komedi filmi illa küfürlümü olacak yada içinde sex içeren sahneler mi olacak biz sadece bunlara mı gülüyoruz arkadaşlar. bu tür filmleri izlemeyelim protesto edelim lütfen. bizim yazarlarımız, yönetmenlerimiz neden bilim kurgu yada aksiyon gibi konusu olan filmler çekmiyor. birde en önemli dikkat edilmesi geren konuda yüz yıllar ayakta durmuş, topraklarında hiç güneşi batmayan osmanlı imparatorluğunun destanlarını kahramanlarını sehitlerini gazilerini, savaşta canını herşeyini koyan kadınından oluşan bir film neden çekilmiyor. en önemlisi bu arkadaşlar bunu tartışmamız gerek. bu zamana kadar osmanlı imparatorluğu gibi bir devlet yer yüzünde varmıdır. yer şeyi ile bir destanı olan tarihi olan osmanlı ile ilgili çok güzel filmler çekilebilir. böyle bir ekipmanı türkiyenin yoksa yabancı yönetmenlerle anlaşılarak çekilebilir. tabi bununla ilgili çok film vardır ama benim anlatmak istediğim bir apdülhamit filmi gibi değil, son teknolojilerle efeklerin olduğu çok mükemmel bir filmden bahsediyorum. örnek olarak 300 spartalı, cennetin krallığı , cesur yürek. inanıyorumki bizim tarihimizin destanlarımızın yanında bunlar, masal kalır. sizden istediğim bu konuyu değişik sitelerde ne bileyim belkide medyaya belkide yönetmen arkadaşlarınız olabilir onlara taşıyıp bu konuyu tartışmaktır. inanıyorumki böyle bir filmi izledikten sonra herkes NE MUTLU TÜRKÜM diye gururlanacak içinden de olsa bu sözü mırıldanacaktır.