Mesajı Okuyun
Old 21-07-2017, 14:41   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Konuk
Her ne olursa olsun 2002 yılından sonra edinildiği için satılarak pay edildiğini öğrendim.Sonuçta benden ödeme yapmak için düğünde takılan altınlarımı aldı.

Sayın Katılımcı
Altınlarınızı evin alımında kullandı iseniz, bu altınların değerinin tamamını "katkı payı" alacağı olarak talep etmelisiniz. Bu durumda, altınların değeri düşüldükten sonra kalan değer ikiye bölünmelidir. Hesaplar uzman bilirkişi incelemesi ile yapılmaktadır, detaylıdır.

Dava dilekçenizde, edinilmiş mallara katılma rejiminin tasfiyesi ile birlikte katkı ve katılma payı alacaklarınızın tahsilini talep etmelisiniz.
Bu mal davasının karara bağlanabilmesi için öncelikle boşanma kararı verilip KESİNLEŞMESİ gerekir.

Boşanma davası içinde istediğiniz Maddi Tazminat bu alacak kapsamında değildir.

Boşanma davası içinde mal rejimi tasfiyesi ve katkı katılma payı hakları istenmişse ayrıca harçları yatırılmışsa; bu dava ayrılır ve boşanma kararını bekler.

Tedbir Nafakası talebi tekrarlanabilir. İhtiyacı karşılayabilmek için İvedilikle karar verilmesi talep edilebilir. Çünkü sonrasında nafaka miktarının artırılması veya azaltılması mümkündür.
Alıntı:
Eylül 6 dilekçeyi yazdım avukat tuttum
Dava dilekçenizi de avukata yazdırmanız iyi olurdu. Bilgisayar ekranından dosyanızı ve taleplerinizi anlamak mümkün olmadığı gibi sağlıklı da değildir. Avukatınız gereken takibi yapacaktır.

Kahdem'e gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.
Saygılarımla,