Mesajı Okuyun
Old 25-08-2006, 14:58   #9
pia

Varsayılan Ankara Hukuk öğrencilerine sitem!

Merhabalar,
Uzun zamandır beni rahatsız eden bir durum, bu başlığa yazılan yanıtları görünce artık bu iletiyi yazmak zorunda hissettirdi beni. Öncelikle yazacağım yanıt açılan başlıkla ilgili değil ve bu nedenle başlığı açan arkadaşımızdan özür diliyorum.
Arkadaşımız Marmara Üni. Hukuk Fak. ile Erzincan Hukuk Fak.'lerinden birini kazanacakmış ve bunun doğru tercih olup olmadığını soruyor. Yanıtları okuyoruz, bir iki arkadaşımız "ben ankara hukukluyum,bilgi açısından hiçbir farkımız yok sadece bizim okulun düşünce sistemi daha farklı,en azından ben biraz daha işin felsefe boyutunun ön planda tutulduğunu düşünüyorum ve açıkçası bu da çok doğru bi iş!"
"ben ank. hukukta okuyorum arkadaşım.ama eğer gerçekten çalışırsan bence çok güzel bir okul.sonuçta bizde farklı sizde farklı bir şey öğretilmiyorrr.yani tabii bu kadar basit değil.bizim okula adım atıldığımda okulun havası ciğerime işliyor,huzur buluyorum." tarzı şeyler söylemiş. Bir çok başlıkta şahit olduğum konu ne kadar alaksız olursa olsun laf arasında Ankara Hukuk'un farklı olduğunu işittirme durumuna burada da rastladım. Takım tutar gibi okul tutmak bana çok yanlış geliyor. "En iyisi Ankara Hukuk'tur" yok "Dünyanın en iyi ilk 500 üniversitesi'ne Türkiye'den sadece İstanbul Üni girdi nabeeeer" tarzı yaklaşımların çok yanlış olduğunu düşünüyorum.
Ankara Üniversitesi hukuk okumak isteyen bir çok öğrencinin ilk tercihidir, ancak yine de bir Ankara Hukuk öğrencisiyle benim aramda "fark" denecek bir fark olduğunu sanmıyorum, kaldı ki diyelim ki bu okulun öğrencileri cidden çok iyi bilgilerle donatılmışlar yine de "Ankara Hukukluyum tüm hukukçulardan hep bir adım öndeyim" tarzı bir yaklaşımın hukukçulukla bağdaşmadığını düşünüyorum...
Saygılar...

NOT: Yazdığım yanıt ve yaptığım eleştiri sadece yazılarından alıntı yaptığım stajyer ss ve AÜHF isimli arkadaşlara değil, yazımın başında belirttiğim gibi bu durumla başka başlıklarda da dikkatimi çekmişti...