Mesajı Okuyun
Old 09-04-2007, 12:47   #30
üye8180

Geçenlerde ilköğretim öğrencisi kızımla tv. izlerken sanat camiasında vergi rekortmeni sanatçılar açıklanıyordu. Yıllık bir buçuk trilyon eski tl. vergi verenler vardı listede. Kızım bana döndü ' Anne sen ne kadar vergi verdin ' dedi.Tabi o sanatçıların yanına bile yaklaşamayacığım bir rakam telafuz ettim kızıma. Kızım ' Anne ben bari sanatçı olayım. Sen iki üniversite bitirdin de ne oldu? Bir sanatçının binde birisin belki' deyiverdi. İçimden doğru söylüyorsun kızım dedim. Bu topraklarda ilim irfan kültür para etmiyor maalesef. diye düşündüm. Yıllardır CMK avukatlığı yapıyorum. Mesaimin büyük kısmını CMK esas dosyalarına ayırdım. Halen hemen her hafta birkaç dosyanın duruşmasına giriyorum. Onlarca dosyayı temyize gönderdim. Ama bu devlet benim alacağımı ısrarla vermiyor. Sürekli yönetmelik çıkarıyorlar uygulanması imkansız. Beni bir yıldır bedava çalıştırdılar. Benim gibi CMK ya bel bağlamış, güvenmiş binlerce meslektaşı hayal kırıklığına uğrattılar, aldattılar. Sayın Admin belki diyecek ki negatif elektriğin alasını verdin. Ama gerçekler böyle. Herşey olumsuz herşey olumsuz. Geçenlerde kanserden vefat eden bir yakınımla son konuşmamdan vasiyet gibi bir öğüdünü yazayım buraya. Dedi ki bana ' Neslihan hayatta hiçbir şeyi dert etme. Kafana takma. En önemli şey sağlıktır. Kalanı boş. Mutlu olmanın yollarını ara her zaman' Hayatın anlamı şimdi toprağın altında yatan bu yakınımın son sözlerinde gizli belki. , Bu düzene rağmen, her şeye rağmen.