Mesajı Okuyun
Old 18-03-2013, 15:45   #4
remedy

merhaba,
kiracı müvekkile ait iki tane apartman dairesini işyeri olarak kullanmak üzere kiralamış, özel şartlarda kiralayanın izni olmadan tadilat yapılamaz yazmasına rağmen,kiracı her ıkı daıreyı de sadece duvar kalacak sekılde kırmıs ,yıkmıs. kapılar ,dolaplar,parkeler,fayanslar sökülmüş,camlar sökülmüş(evın hıc bır camı yok).. hatta daırelerın dıs kapıları dahı yok,ıcerı rahatca gırılebılınıyor.tadılat yaptırmak ıcın bu ıslere gırısmıs ama kıraları vermeden, evın tadılatını da bu sekılde bıtırmeden ortadan kayboluyor.

ben once ıhtarname cektım kıra paralarını odemesı ve eve verdıgı zararı gıdermesı ıcın.sonra kapılar acık oldugu ıcın tespıt yaptırdım.her ıkı daırede toplam 70 bın tl zarar oldugu tespit edıldı.

daırelerın ıcerısınde almıs oldugu cımento ,fayanslar,parkeler bır kosede duruyor.benım bu malzemelerı tahlıye yolu ıle mı cıkartmam gerek,alacak davası mı acmalı yoksa ıcra takıbımı mantıklı,yol gosterırsenız sevınırım.

elımde cekmıs oldugum bır ıhtarname ve tespıt davası var,bundan sonra ne yapmalı?

sımdıden tesekkurler