Mesajı Okuyun
Old 05-08-2015, 09:58   #22
dzapsh

Merhabalar,

Öncelikle kendimi tanıtmam gerekirse Avukatlık Stajımın 9. ayındayım. Ruhsatımı aldıktan sonraki bir sene içerisinde Almanya'da LLM yapmak istiyorum. Ancak bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceği hususunda kuşkularım var. Düşüncelerimi berraklaştırmak için sorularım geçeyim.

1- Mezuniyet ortalamam 2,64. Bu ortalama ile Almanya'da herhangi bir LLM programından kabul almam mümkün müdür? Yani yolun başından olmayacağını öğrenirsem en azından serbest avukatlığa odaklanırım.

2- Dil eğitimini Türkiye'de belirli bir seviyeye çekmemi önerir misiniz? Almanca sıfır seviyesindeyim ancak önümde en azından 1 yıl gibi bir süre var. Goethe Institut veya Tömer'de Almanca kursuna yazılmayı düşünüyorum. Bunu önerir misiniz? Yahut doğrudan Almanya'da bir üniversitede dil eğitimine başlamak mı daha mantıklı olacaktır?

3- Bir diğer sorum ise çalışma hususunda olacaktı. Bir yakınım Almanya'da Türkiye ile çalışan hukuk bürolarının varlığından bahsetti. Anladığım kadarıyla Türk hukukunu bilen avukatları da hukuki danışman niteliğinde istihdam ettiğini söyledi bu bürolar. Bunun bir gerçeklik payı var mıdır? Yahut şöyle sorayım eğitim boyunca mevcut çalışma sınırları içerisinde böyle bir imkan yakalanabilir mi?

İyi Günlere