Mesajı Okuyun
Old 26-06-2013, 23:29   #4
Konuk

Önerileriniz için teşekkürler.Fakat idare mahkemesini anlayabilmiş değilim avukatım davada duruşma olmayacağını böylece benim davaya şahsen katılmayacağımı söyledi.Fakat dişimin eski ve yanlış tedavi sonucu halini gösteren fotoğrafları bir disk yardımıyla delil olarak sunduk.Avukatım bana cd yi mahkeme bilirkişiye gönderecek dedi.Fakat bu durumda tam olarak nasıl bir kanıya varacak beni muayene etmesi gerekmez mi? Bunu sağlayabilir miyiz?
İkinci bir konu ben açıkçası mahkemede gidip hakim karşısında kendimi anlatmak ve durumumu söylemeyi bekliyordum fakat sanırım idare mahkemeleri farklı çalışıyorlar.Ayrıca diş hekimi kamu hastanesi işgöreni olduğu için, tarafıma onam formu denilen ve benim tedaviyi kabul ettiğime ve riskleri bildiğime dair yazılı bir belge onaylatmadı yargıtayın verdiği emsal kararlarda bu konuda tazminata hükmedilmiş idare mahkemelerinde sanırım danıştay bakıyor eğer böyle bir durumda yargıtay emsal kararı davada örnek gösterilebilir mi? Yardımlarınızı bekliyorum hukuki konularda bilgim fazla yok araştırıyorum fakat kafam karışıyor.