Mesajı Okuyun
Old 19-04-2007, 06:51   #10
Müddeiumumi

Sevgili libra83;
Elbette hakimlik mesleği parası için yapılabilecek bir meslek değil.Benim gibi bu sınava kaç kez girdiğini unuttup hala ümitle çalışan az insan vardır.Üniversite sınavında sadece hukuk tercih ederken tek amacım hakimlik(savcılık)ti.O sınavı kolayca kazanabileceğimi düşünüyordum.Şu an avukatlığı kerhen yapıyorum.Üstüne bir de para kazanamamak işi daha da çekilmez kılıyor benim için,zaten insanın sevmediği bir işte başarılı olması mümkün değil siz de takdir edersiniz.Özetle hakimliğe geçmek istememdeki birinci sebep tek idealim olması,yapıma uyması.Cevabınıza teşekkürler..

Alıntı:
Yazan Av.Nebi
Bende size katılıyorum. Son zamanlarda artık o kadar ki sanki hakimlik mesleği kek bi meslekmiş gibi bir hava esiyor sırf parası için tercih sebebi olur oldu. Ama ben meslekten bıkan yeni hakim & savcı arkadaşlar biliyorum önemli olan insanın sevdiği işi yapması...
Sn.Av.Nebi; önemli olan sizin de buyurduğunuz gibi insanın sevdiği işi yapması.Şimdiden hakimlikten bıkanlardan bahsetmişsiniz.Sanırım onlar da kendileri için uygun meslekte değiller,işlerini sevmiyorlar.Saygılar..

Alıntı:
Yazan Av.Nebi
Bende size katılıyorum. Son zamanlarda artık o kadar ki sanki hakimlik mesleği kek bi meslekmiş gibi bir hava esiyor sırf parası için tercih sebebi olur oldu. Ama ben meslekten bıkan yeni hakim & savcı arkadaşlar biliyorum önemli olan insanın sevdiği işi yapması...
Sn.Av.Nebi; şunu da eklemek isterim ki,hakimlik benim için asla kek bir meslek değil.Tek ideal.Saygılar..