Mesajı Okuyun
Old 06-03-2007, 01:18   #57
hakansezen

Sayın Kavili bir polis ile aranızda geçen bir olayı bu başlık altında yazmanızı anladığım amacınız açısından değerlendirdiğimde doğru bulmuyorum.

bu başlığın o memurun söylediği sözlerden kaynaklandığını söylemişsiniz ama ben göremedim.

kaldı ki söylesin taraf olduğum düşünülebileceği için yorum yapmak istemiyorum. ancak bir olay ve kişi veya bir kurumu eleştirirken, o kurum kişi veya işleyişi düzeltme daha iyiye götürme adına çalışan idealist kişileri de rencide edecek bir başlık kullanmanız da doğru değil.

bu bence sizin bir birey olarak yaşadığınız üzücü bir olay sadece.

tartışma konusu olarak memurun yargılanması sürecini tartışacak iseniz bu olayı sadece örnek teşkil ederek memurun yarğılanması hakkında kanuni muvakkat tan itibaren bu ve benzeri yürürlükte olan veya olmayan kanuni düzenlemeleri eleştirin ve lütfen olması gereken hakkında fikir beyan edelim.

olayı bir kişi veya teşkilatı aşağılama ve sürekli öne çıkarma boyutuna gitmeyelim. kaldı ki söylediğiniz yöntem veliye hakaret eden öğretmen vs gibi örnekleri çoğaltılabilecek başka memurlar hakkındada işleyebilecek bir usul. varsa bir problem bunu kanuni düzenlemelerdeki olması gerekenlere yönelik yapıcı fikirlerle buyrunuz paylaşalım.