Mesajı Okuyun
Old 10-01-2007, 12:04   #42
Ayşegül Kanat

Alıntı:
Yazan Av.Selim Balku
Otobüs durağına üzerine çıkan kişilerin davranışları bana pek normal gelmedi. Ne işiniz var durağınızın üzerinde diye soramadan edemedim kendi kendime, ayrıca kamu malına zararda verebilirlerdi.

Ancak gecenin özel bir gece oluşu, fazla alkol alınması ve sürü psikolojisinin egemen oluşu, söz konusu olayın mağdurlarını ve faillerini etkilemiştir.

"kıyafetin daveti olmadığına" katılıyorum ama "kıyafeti giyerken sergilenen davranışlar davetiyedir."

Söz konusu olaydaki hanımefendiyi tanımadığımdan dolayı onun şahsına yönelik eleştirilerden önemle kaçarak şunu sormak isterim;

Otobüs durağının üzerinde çıkmayı başaran mini etekli bir bayan düşünün ve aşağıda mini etekli bayanı gözleriyle taciz eden bir yığın insan,

Sizce otobüs durağının üzerinde duran bayanın kıyafeti tacize davetiye olur muydu?

Sayın Balkı, yazacaklarımı sizi "tenzih" ederek yazacağım:

Söylediklerinize "evet" demek taciz ve tecavüz mazeretlerine "evet" demektir.(Bu arada kadınlardan "bayan" diye söz ettiğiniz için sizi kınamama izin verin lütfen)

Toplum kurallarını ihlal varsa, bana göre yok, kamu görevlileri uyarır, gerekirse dava açar.

Sizin mantığınızla gidersek düşmanı sindirmek, bir ırkı yada ulusu yok etmek-aşağılamak için yapılan tecavüzleri de hoş görmek gerekir. Kendi içinde bir mantığı var çünkü.

Burada tartışmaya açılan yön kadının istekli olup olmadığıdır. Kadın kameralar önünde "Ah, ne yaptınız, ne güzeldi. mutlu oldum" dedi mi? Duymadık.

Aşağıdan izleyenleri "aç oldukları için" mazur gördüğünüze göre, kadını da "içkili "olduğu için mazur görebilir ve ona "sarhoş bir erkeğe nasıl davranılıyorsa" öyle davranır, oradan indirir koyu bir kahve içirirsiniz.

Yine affınıza sığınarak, sayın site üyelerinin de, penis vajinaya gireceği sırada kadın herhangi bir nedenle "hayır" dediği an erkeğin durması gerekir. O noktadan sonrası ilişki değil, tecavüzdür.

Giysiye gelince: Daha önce de yazmıştım, kadının giysisi, yaşı, kimliği, statüsü ne olursa olsun tecavüzden kurtulamıyor diye. Durağın üstüne çıkan pantolonlu da olsa, tesettürlü de olsa tacizi yaşayacaktı. Bunu yapmaya hazır "aç" insanlar oraya doluşmuşlardı. Cezalandırılacaklarını bilseler bu cesarete kapılırlar mıydı?

Benim gençlğimde meydanlarda yılbaşı kutlamaları yoktu. Şimdi moda. Mağdur kadın gece kulübünden oraya kutlamak için gelmiştir. (Çadorla mı gitseydi kulübe?)

Bir tecavüzcünün şöyle dediğini okumuştum: Yakalanmamak şartıyla tecavüz zevklidir. Saygılar