Mesajı Okuyun
Old 27-06-2015, 13:19   #2
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan Konuk mrl
Merhabalar,
Eşim ile ayrılırken eşimin zorlaması ile anlaşmalı boşanmaya o an ki şartlar gereği evet demek zorunda kaldım, sonrasında kararı temyiz ettim (tazminati nafaka yönünden) temyizden dolayı hakim bey eşimin avukatının masraflarını benim ödememe karar vermiş, bundan 1 yıl kadar önce karşı tarafın avukatı beni icraya vermişti o dönem avukatım vardı ve kendisi ödeme bir şey çıkmaz dediği için ödemedim, dün evime avukatın kendisi yanında icradan görevli birisi ile gelmişler,ben evde yoktum (fizik tedavi gördüğüm için klinikteydim) bir komşum ile 8 yaşındaki oğlum evdeydi, herhangi bir eşya yazmamış perşembe gününe kadar ödeme yapmamı yoksa cuma günü icraya geleceğini söylemiş ayrıca oğlum ile babası görüşmüyor dava açıp görüşme talebinde bulunmadı ama babasının avukatı babanla neden görüşmüyorsun ona gitsene vs gibi laflar söylemiş ev telefonumdan kendi cebini arayarak ev telefon numaramı kaydetmiş, evdeki eşyalarım salon takımı, oğlumun odasında da gardırop ve çalışma masası var bir de standart kendi yatak odam var ve beyaz eşyalarım var mobilyaların hiç biri de marka eşyalar değil ama dün avukat bey evimi çok lüks bulmuş benim sorum bu avukat beyin bunları yapmaya hakkı var mıdır, şuan da ödemeye imkanım yok bu ödeme konusunda ne yapmalıyım bana yardımcı olmanızı rica ediyorum ...

Sayın Katılımcı,

-Avukatın evinize gelip evinizi lüks bulmasının veya lüks bulmamasının hukuken bir önemi yoktur. Anlattıklarınızdan evinizde bu aşamada haciz işleminin yapılmadığını anlıyorum.

-İcra dosyasına olan borcunuzu ödemezseniz icra memurları yeniden evinize hacize gelebilir. Yasalara göre haciz edilebilecek bir eşyanızı bulurlarsa haciz edebilirler. Haciz edilecek bir eşyanızda yoksa evinizde haciz yapamayacaklardır.

Kolay Gelsin.