Mesajı Okuyun
Old 20-03-2007, 20:57   #1
Konuk

Varsayılan boşanma ev paylaşımı

1976 yılında evlendim ve 2002 yılında boşanma davam başladı. Hakim 2005 yılında boşanma davasını sonuca bağladı ama davayı ikiye boldu evin paylaşımı ile ilgili olan davaya devam kararı verdı. Bu arada eşim avukat ve ben evliliğimiz boyunca çalışmadım. 2 çocuğumuz var. Eşimin mal varlığı fazla ve durumu çok iyiydi. Oğlumuzu Kıbrıs'ta özel bir üniversitede okutabiliyor. Ama araştırmalar sonucunda üzerine sadece 3 arsa, 1 işyeri ve ev çıktı. Diğer arsaları bir şekilde abisinin ablasının üzerinde gorunuyordu. Ben 26 yılın sonucu olarak 5 milyar tazminat ve 200 milyon nafaka alabildim ne yazık ki. Tabii bu duruma ezilen bir kadın olarak çok uzuldum ve adaletin yerini bulamayacağına inanmaya başladım Eşim avukattı ve işin tüm detaylarını biliyordu. Benim avukatımda elinden geleni yaptı ama olmadı. Davanın ikiye ayrılması sonucu halen ev davamız suruyor. Ev davamızda durum şu: Evliliğimiz süresinde(1987)Benim uzerime olan bir ev(uzerime olan tek şey) satılarak yerine çok daha iyi bir ev alındı. Ben de hiç kotu niyetli olmadığım için gidip evi sattım ve parasını eşime verdim. Sonra da yeni ev alındı. Ama tabii bu durumun şahidi yok. Çocuklarımız çok kucuktu. Ev yaklaşık 200 milyar değerinde benim sattığım ev ise 60 milyar cıvarındaydı. Sizce benim bu davadan herhangi sonuç alma şansımvar mı? Bir kadın olarak 30 yıllık evlilik, 2 çocuk ve tüm iyi niyetimin sonucu 200 milyon nafaka olunca benim hiç umudum kalmadı ve mahkemeye bilir kişi ve diğer masraflar için para yatırmak zorundayım bunun için artık devam etmek de istemiyorum. Sizce devam etmeli miyim?