Mesajı Okuyun
Old 24-06-2007, 22:56   #36
dilekgulsen

2. Sulh Hukuk mahkemesinde bir duruşmam var. Saati 9.40. Ben 9.15' te duruşma salonundayım. Girerken mübaşire dosya numaramı söylüyorum ve soruyorum " dosyamı aldınızmı ' mübaşir cevaplıyor: " hayır avukat hanım bekleyin 'Ben oturuyorum sıramı bekliyorum Saat 10.00 olur , 10.30 olur artık dayanamam tekrar giderim mübaşirin yanına ' hadi artık duruşma saati çoktan geçti alalım artık şu dosyayıda ben gideyim işlerim var' diyorum. mübaşir ' avukat hanım saati gelmeden almayız ' diyor. ' saati çoktan geçti bakın 9.40' taydı diyorum açıp bir önceki celsenin tutanağını gösteriyorum. mübaşir ' avukat hanım dosyanız 3. Sulh hukukta boşuna bekliyorsunuz burda ' diyor. ben ŞOK!! itirazın iptali davası ve karara çıkacak bir dosya üstelik müvekkil 2 güne arayan bir tip..Panik halinde 3. SHM' ye gidiyorum soruyorum " dosyamı aldınızmı " mübaşir " davalı asil geldi davayı takip etmiyoruz dedi dosyanız müracaata kaldı " ben tekrar ŞOK!!! diyeceksiniz bunda ne var. yenilersin olur biter. Ama öyle bitse.. Beraber Çalıştığım avukata bunu izah edene kadar ve müvekkile açıklayana kadar ne çektim. Müracaata kalan dosyaya gelince aynı gün yeniledim yeni duruşma günü 11.09.2007.. Nemi olacak 11 eylülde dosya karara çıkacak. ve boşu boşuna dava 3 ay uzamış olacak
saygılarımla...