Mesajı Okuyun
Old 10-01-2010, 00:48   #3
Academic

Alıntı:
Yazan Konuk
ev hanımları bu siteye üye olabilirlermi.burada okuduğumuz yaşanmış veya yaşanmakta olan boşanma ve başka bir kadın için terk edilme vs.gibi gerçek olayların bizimde yaşayabilme ihtimalimizin herzaman olduğuna inanıyorum.bir gerçek varki herkesin ekonomik gücü bir avukatla anlaşmasına yetmiyor.üye olabilme imkanı var ise meslekle ilgili DİĞER seçeneğinimi seçmemiz gerekiyor.bu sorunun cevabını ben dahil birçok kadın merak ediyor.önemseyip cevap verirseniz çok sevineceğim.

Sayın Konuk, sorunuzun başka bir boyutu dikkatimi çektiği için bir ekleme yapma gereği duydum.

Yukarı yazdıklarınızdan koyu renkle işaretlediğim bölüm dikkate alınırsa, elbette sıkıntılarla karşılaşma olasılığı her zaman herkes için söz konusudur. Sayın Neslihan Hanım soru sorabilmeniz için üye olmanız gerekmediğini zaten belirtmiş. Ancak günün birinde başıma gelirse diyerek hukuk sistesine üye olmak, günün birinde hasta olursam diye doktorlar sitesine üye olmayı istemek gibi bir şey olmalı. Felaketleri beklemek ya da bunun için korkmak yerine, gerçekleşmemesi için gereken önlemleri almak, eşinizle sağlıklı bir iletişim içinde olmak, tüm bu önlemlere rağmen oluyorsa da o noktadan sonra sağlam bir duruş sergileyerek yapılması gerekenleri yapmak daha sağlıklı bir yaklaşım olur sanıyorum. Bu yüzden korku ile beklemek ve korkulanı gerçekleştirmek değil önleyici yaklaşımı benimsemek daha mantıklı olur. Siz yine de haklarınızı ve sorumluluklarınızı öğrenin ve yakın çevrenizdeki insanlara da ışık tutun hatta. Böyle bir hizmet verildiğini paylaşın lütfen ancak kendi evliliğinize şüphe ile bakmayın bence.. En azından sağlam delilleriniz yoksa

Selam ve saygılarla..