Mesajı Okuyun
Old 08-09-2008, 01:57   #7
Mehmethakan

sevgili yener_ata öncelikle sorunuzun cevabını geç verdiğim için özür dilerim...öncelikle çoğu avukat ve hukukçu bilir ki hukukta önemli olan teorik değil,pratik bilgidir. hatta etrafında hayatını avukatlık mesleğiyle idame ettiren insanlar varsa onlara da danışabilirsin ve nitekim hepsi şöyle der;avukatlık okulda değil,avukat yanında öğrenilir. bunu kapabilmen için sana yalnızca bir kaç tavsiyem olabilir bunlardan birincisi;hocaların özellikle 2.sınıftaki idare hukuku,borçlar genek hukuku ve ceza genel hukuku derslerinin hocası, bazı günler "pratik ders kuru" yaparlar.bu dersleri kesinlikle kaçırmaman gerektiğini söyleyebilirim.çünkü bazı teorik bilgileri olay üstünde yorumlayarak daha iyi anlarsın,hem böylelikle ezber yapmaktan kaçımış olur,kavramları daha iyi pekiştirirsin;ikinci önerimdir ki ben bunu hiç yapmadım ancak çok da pişmanlık duydum; hocalarına derse girdiklerinde hangi pratik kitaplarının sizin için faydalı olabileceğini sor. hocanın mutlaka bu kitaplar hakkında bir bilgisi olacaktır. hocanın söylemiş olduğu kitapları git incele ve aklına yatanı al.konular işlendikçe o konuyla ilgili pratik kısmı aç ve üzerinde mantık kurmaya başla. bulamadığın kısmı da atlama ders içerisinde hocaya sanki o olayı aklından uydurmuşcasına bahset ve cevabını al. umarım sana faydalı olabimişimdir.

SAYGILAR...