Mesajı Okuyun
Old 20-02-2013, 09:57   #4
mtnttroglu

Varsayılan Özel Hastanede ücret alınması

Alıntı:
Yazan Konuk
slm 6 6 2011 tarihinde babamı geçrmiş olduğu beyin kanaması nedeni ile acil olarak devlet hastanesine kaldırdık. Burda yapılan müdahaleler sonuç vermeyince Devlet hastanesi Özel bir sağlık kruluşuna sevk etmiştir. Ancak hasta ambulasla hastaneye gelir ve hastayı yoğu bakıma alırken benide muhasebeye çağırdılar benden 10.000 tl para istediler bu parayı acilen ödememi istediler yanlız pazarlık sonucu 5.000 tl öededim .Bu para gelene kadar hastaya müdahale edlmediğini sanıyorum. Daha sonra bize beyin ameliyatına gireceği söylendi 2 saat sonra ameliyat bitti bekliyoruz dendi. hasta 29 gün yoğun bakımda kaldı ve vefat etti.Hastaneden cenazei alırken tüm rapor,fatura ve evrakları istedim vermediler daha sonra tekrar istedim geriye dönük hiç bir belge veremiyoruz dendi.
Bu süre içinde ben sağlık bakanlığına şikayette bulunmuştum. Hastane beni yalancılıkla suçlayıp para almadığını beyan etmiş ve dosyayı kapattırmış bu bilgi tarafıma geldiğinde elimde olan kağıdı sunarak tekrar işlem başlattım. ancak işlem sonucu hastanenin yine bir şekilde kurtulduğunu zannediyorum veya azbir para cezası alarak işleme devam ediyor. Benim gibi kaç kişi mağdur oldu biliyorum .
Yanlız bizler kanunu çok iyi bilmediğimiz için kolay pes ediyoruz. ben pes etmek istemiyorum . kanunen hangi mahkemeye baş vurmam gerekiyor veya burada bırakmam mı gerekiyor.

Son bir şey daha astaneyi maliyeye şikayette bulundum hiç bir ceza almadan kurtuldu.
kısaca yanıtlarsanız sevinirim . KOLAY GELSİN

Merhabalar,

Özel Hastaneden para ödediğinize dair bir belge varsa şikayetinizi ayrıca SGK'ya da yapmanız yerinde olur. SGK'nın bu gibi durumlarda hastaneye para cezası verme yetkisi var.

Metin TATAROGLU