Mesajı Okuyun
Old 21-08-2009, 12:29   #1
ABUKAT

Varsayılan Boşanmada evin maddi manevi bağımsızlığı

Bir boşanma davasında, kadın ayrı yaşadığı eşinin evine dön ihtarına karşılık eşinin ailesiyle birlikte yaşadığını iddia ediyor. Davalı eş ise bunu kabul etmiyor. Tarafların son olarak yaşadığı evle aynı bahçe içerisinde bulunan bir ev daha var. Davalı olan eş; ailesinin diğer evde yaşadığını iddia ediyor. Birlikte yaşanılan eve keşfe gidildiğinde, evin maddi açıdan bağımsız bir ev olduğu anlaşılıyor (Evde banyo tuvalet vs. gerekli eşyalar bulunmakta). Ancak her iki evin elektrik su aboneliği bir hattan geçiyor. Bunun yanında ikametgah kayıtlarına bakıldığında evler gecekondu olduğundan olsa gerek davalı ile ailesine ilişkin kayıltlar aynı adreste görünüyor. Bu durumlar maddi bağımsızlığı etkiler mi? Manevi bağımsızlığa ilişkin elimde bilgi belge yok, ama yargıtay ın birlikte yeme içmeyi manevi bağımsızlığa aykırı hareket olarak gördüğünü biliyorum. Burada maddi bağımsızlığın olup olmadığı konusunda yorumlarınızı bekliyorum. Bir de buna ilşikin hiç yargıtay kararı bulamadım ; elinde karar olan meslektaşlarım bu konuda yardımcı olurlarsa sevinirim.
google_protectAndRun("render_ads.js::google_render _ad", google_handleError, google_render_ad);