Mesajı Okuyun
Old 27-02-2007, 00:05   #24
Jeanne D'arc

Sayın libra,

Alıntı:
Ayrıca, haksız bir saldırıya uğramış meslektaşının yanında yer alarak, her an yenileri eklenen saldırgan zihniyetlere karşı mesleki birlik ve beraberlik içinde olmak yerine, meslektaşlarına haksız bir saldırıda bulunmuş kişilerin yanında tutum sergilemenin savunma hakkının kutsallığı ilkesi içinde değerlendirilmesi gerektiğini de düşünmüyorum.

Sayın meslektaşım, yargılamadan önce iyi tetkik etmenizi salık veririm! 18 nolu iletinizden biraz daha yukarılara çıkın, ta ki 8 nolu iletiye kadar. Bu paragrafınıza cevabı o ileti verecektir sanırım. Ayrıca biz henüz verilen ham bilgiler ile olayı değerlendiriyoruz. Bildiğimiz kadarıyla da meslektaşımıza yapılanı, kınıyoruz. Henüz mevcut durumun, cümle içinde belirginleştirecek kadar ne olduğunu, kendi adıma ben bilmiyorum. Bahse konu olaydan bağımsız, tamamen teorik konuşuyorum: Saldırıyı, hukuka uygun hale dahi getirebilecek, bir meşru müdafaa halinin olmadığını nerden biliyorsunuz?

Alıntı:
"savunma hakkı kutsaldır" ilkesini düstur edinen bir mesleğin icracıları olarak bile, mesleğini icra ederken haksız bir şekilde saldırıya uğramış bir meslektaşının saldırganını savunmak üzere çaba gösteren ( gönüllü olarak başka bir şehirden kalkıp gelen ) ! meslektaşımızın davranışını sitemle karşılamanın neden onu kendimizden daha değersiz görmek (ki böyle bir ifade kullanmış değilim) ve de onu yargısız infaz etmek (zaten böyle bir amacım da yok) anlamına geldiğini anlayamadım .

Alıntı:
neden onu kendimizden daha değersiz görmek (ki böyle bir ifade kullanmış değilim) ve de onu yargısız infaz etmek (zaten böyle bir amacım da yok) anlamına geldiğini anlayamadım .

Alıntı:
meslekdaş !!!

Sayın libra, yazınızdaki genel ifade ve özellikle meslektaş kelimesinin hemen akabinde, kalın şekilde belirtilen ve dilbilgisi kurallarında anlamı, şüpheye düşmeğe denk gelen ünlem işaretlerinden bu kanıya varmış olabilirim! Ne dersiniz, yanlış mı anlamışım?

Alıntı:

saldırganını savunmak üzere çaba gösteren ( gönüllü olarak başka bir şehirden kalkıp gelen ) !

Yapmıyorum derken bile aynı tutumda da ısrar ediyorsunuz üstelik. Kaldı ki başka şehirden kalkıp gelmeden, şüpheli müvekkilini savunması mümkün de değildir. Yargılama bitmeden de ne haklı ne haksız kim suçlu kim değildir bilemeyiz.

Saygılarımla.