Mesajı Okuyun
Old 07-12-2006, 08:38   #103
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Varsayılan İşkencenin mazereti: Onu eşi gibi dövdüm

İşkencenin mazereti: Onu eşi gibi dövdüm

Tutuklu Kıvrık, üçüncü duruşmada kendini savundu.

07/12/2006 DHA - ANTALYA - Tırnakları çekilen, üzerinde sigara söndürülen M... adlı kadına işkence yaptığı gerekçesiyle tutuklu yargılanan M..., üçüncü duruşmada 'susma hakkı'nı kullanmaktan vazgeçti. S..'ı bir kez dövdüğünü kabul eden Kıvrık, "M... benden eşi ve ona sahip çıkan biri olarak dayak yedi" dedi.
Antalya 4'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde "Kişi hürriyetini yoksun kılma, kasten yaralama ve eziyet" etme iddialarıyla açılan davanın dün görülen üçüncü duruşmasına M.. katılmazken, tutuklu olan patronu M..., erkek kardeşi A.., annesi H... hazır bulundu. S..'ın avukatı, "M.., aynı ortama gelip olayları tekrar yaşamak istemediğini söyledi. Anlayış istedi" dedi. Mahkeme Başkanı Faris .., bu durumu tutanaklara geçirdi.
.. önceki duruşmalarda susma hakkını kullanan ..'a, savunma yapıp yapmayacağını sordu. K..., elinde bulunan altı sayfalık dilekçe ile ayağa kalkıp, "Konuşacağım" dedi. K..., eşi Nilüfer K...'ın beş yıl önce iki aylığına evi terk ettiğini, sekreteri M...'la aralarında duygusal bir yakınlaşma başladığını anlattı.

'Eziyet değil, pat pat dayağı'
M...'ı 'çift kişilikli' diye tanımlayan Kı..kasada 15 bin YTL'nin eksik olduğunu fark ettiğini ve ona sorduğunu söyledi. Kıvrık, "M..., parayı kendisinin aldığını söyledi. Pavyona gidermiş. Üzüldük, moralimiz bozuldu. A... de M...'i dövdü. Pat, pat diye dövülen bir dayak. Eziyet değil. Üç, dört gün yattı" dedi.
K..., şöyle devam etti: "M... bir gece eve dövülmüş olarak geldi. Cinsel organında yanıklar vardı. 'Geceleri dışarı çıkmamı ve erkeklerle birlikte olmamı ancak beni zincirleyerek engellersiniz' dedi. Kardeşi A... bu talebi üzerine ablasını geceleri bağlamaya başladı. M...'le üç yıldır ilişkimiz vardı. Sürekli yalan söylediği için kalbim kırıldı. Benden, eşi ve ona sahip çıkan biri olarak dayak yedi. M...'in ayak parmaklarına sadece bir kez ayakkabılarımla vurdum. Tırnakları karardı. Medyada tecavüzcü, büyücü ve işkenceci oldum. İtibarımı kaybettim. Mağdurum. Eşim de boşanma davası açtı."

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=206688