Mesajı Okuyun
Old 17-11-2006, 19:06   #94
hükümsüz1621

Varsayılan teoride kalmamalı

Kadın haklarının duyurulması ve kadınların bu konu hakkında bilinçlendirilmesi gayet güzel.ama önemli olan bu hakların ihlalinin olmaması ya da kadınların güvencelerini arttırmaktır.
kadınların ezildiğini aşağılandığını söylemek içimden gelmiyor çünkü bu muameleleri hak eden varlıklar değiliz.fakat sanırım toplumda harcanması en kolay olan varlıklar olarak kadınlar görülüyor.ama bir yandan da değişimlere bakmak lazım ve bunlar umut vaad eden gelişmeler.ülkemizde daha çok kız okuyor(en azından doğuda bu rakam artmaya başladı) ve ayakları yere daha sağlam basan kadın tabloları görmek beni gururlandırıyor.ama maalesef okuyan kadınlar da dayak yiyor veya çirkin muameler görüyor.bunların önüne geçilmesi için toplumda yer edinmiş bazı düşünceleri kırmak gerekiyor.sığınma evleri,kanunda kadınlara daha geniş haklar tanınması,dayak yemenin bir kader olmadığının ya da kural olmadığının altının kalın çizgilerle çizerek belirtilmesi artık caydırıcılık sağlar mı bilmiyorum.ama dediğim gibi önce toplumdaki zihniyet değişmeli...kadınlara tanınan şu haklar ah bi de uygulamada gözetilse ....teoride kalmasa da pratikte de uygulansa ve mutlu kadın suretleri görebilsek keşke diyorum....