Mesajı Okuyun
Old 26-12-2007, 22:42   #16
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Mustafa Özcan

Alıntı:
Bunu böyle yazdığım halde site niye ayağa kalkmadı biliyormusunuz ? Hukukçu olmak ayrı şey, hukukçu takılmak ayrı şey de ondan.! Hukuk teorisi ile hukuk uygulamasının birbirinden son derece bağımsız olduğunu buradaki arkadaşların tamamı bilir. Sözsüz alanda hukuk uygulayıcısı olan saygıdeğer meslektaşlarımızla aramızda gizli bir anlaşma vardır. Birimizin kastettiğini diğerimiz kolaylıkla anlıyoruz.

Tüm meslektaşlarınızın sizi onayladığı,sizin gibi düşündüğü şeklinde anlaşılabilecek yukarıdaki satırlarınıza "gizlice" değil "alenen" katılmıyorum.

Hukuka aykırı yöntemlerle , hukukun amaçladığı adalete ulaşılabileceği düşüncenize katılmıyorum.

Sn.Av. Canan Timur

Alıntı:
Bu GİBİ durumlarda, bazı ufak hileler meşrudur sanıyorum. Örneğin, icra yasaları o kadar borçlular lehine ki, bazen ufak hile kullanmamak mümkün değil. Mesela, dosyayı tahsil edebilmek için, icra cezadan tebligat nedeni ile beraat çıkmış olmasına rağmen, borçluya bak....ceza çıktı, yakalanacaksın, ya da usulüne uygun olmayan ödeme taahhüdüne uymazsan....hapis yatacaksın, diyebiliyorum.

Müvekkil aleyhine işlem yapmaktan kaçınmak sorumluluğumuz olsa da,müvekkil yararına hukuka aykırı işlem yapma hakkımız,yükümlülüğümüz ve seçeneğimiz de yoktur.Olmamalıdır.

Kısacası;Adalet isteyenin elleri temiz olmalıdır.