Mesajı Okuyun
Old 15-08-2010, 00:32   #12
Zamanakarsi

Bu konuda başarı kelimesini kullanmak bile oldukça zor. Ben defalarca hakem heyeti yolu ile karar alarak h.i.ü iadesi aldım . ancak her seferinde 6. ay sonra yeniden kesildi.

Bu şekilde başarılı olamayacağımı ve sonsuz bir dairede dolanacağımı anlayınca heyete başvurmaktan vazgeçtim. Her kesilen ücret için ayrıca hakem heyetine başvuruyorsunuz. Hakem heyetlerinde nerede ise hukuktan hiç anlamayan liseden mezun raportörler olabiliyor. Heyetler hiç bir zaman gerçekte toplanmıyor. Heyetin 3 ayı varsa 3. ayın son günü karar veriliyor. Heyete dilekçeyi taahhütlü mektup vs ile değilde elden verirseniz normal vatandaşlar gibi evrak kayıt numarası vs tartışmaları yaşıyorsunuz. Büro adresi verilen dilekçelerde bile neden ikametgah yok polemikleri alıp başını gidiyor.

Bir çok zahmetten sonra yaklasık 4 ay içinde paranız mecburen hesabınıza geçer. Ancak onun üzerine 2 ay kadar bir süre sonra yeniden hesabınızda bir kesindi görürsünüz. İşinizi ne bankanın kraldan çok kralcı ve tahrik uzmanı iletişimcileri ile nede hukuk ile halledemezsiniz.

Hukukun amacı ihtilaf hususunda bir haksızlığa son vermek uygulamayı bitirmek değilmi. Bu konuda malesef boyle değil. Bende usandım ve otomatik ödeme talimatı vererek bankayı kendimden uzaklaştırdım. Herkese kolay gelsin.