Mesajı Okuyun
Old 19-09-2002, 09:47   #26
B.BÜKÜLMEZ

Sevgili Ahu,önyargılarımı değil izlenimlerimi yazdım.ÖSS kanımca sadece bilgiye değil zekayı kullanma becerisine dayanan bir sınav sistemi.Hukuk okumakta bu becerileri ister.Ayrıca söylediğiniz gibi özellerle bizim aramızda biraz diye nitelenebilecek bi puan farkı yok,özel okulların puan karşılığı ancak devletin 2 senelik eğitim proramları olabilir.Son olarak dediğiniz üzre,kişiler bilgi birikimi yönünden geriyse ve zeka düzeyleri düşükse tabiki hukuk eğitimi almasınlar.Bilgiye kolaylıkla ulaşamayan,yoksun Anadolu insanı zaten özel üni.ye gidemez ve bu insanlar örnek alınacak azimleri sayesinde bizim okulumuzdadır.Gerçekleri görün;tabiki özel üni.olacaktır ama sayıları bu kadar abartılmamalıdır ve açıkça söyliyeyim sınıf geçme,final vs.nin sizler için zor olduğuna da inanmıyorum.Ayrıca yetersizlik tanımını siz vermişsiniz,yetersizler nasıl basarılı oluyor bu zor(!) koşullarda!Uzatmayalım,herkes hakettiği ölçüde olanaklara sahip olmalıdır ve devlet bunun adilane teminiyle yükümlüdür.Başarı dileklerimle...