Mesajı Okuyun
Old 10-08-2006, 17:37   #14
medenikal

burada dolandırıcılık olduğuna inanmıyorum.kanuni bir düzenlemeden olan hakkını almak için yapılmış bir kanunu dolanmadır.her kanunu dolanma dolandırıcılık değildir.
bir hak varsa ve bu hakkı kullanmak için hakka yönelik kanuni imkanlar ,hile ve desise faaliyeti yapılmadan,ne bir belge de nede kurumda buna yönelik aldatıcı hareket yapılmadıysa suç oluşmaz.boşanma ve evlenme ve bir arada yaşama ,bu suçun işlenmesinde ne zaman dan beri unsur olmuştur.mahkemenin yaptığı zorlamadır.ceza davalarında hak söz konusu ise ve bu imkan kanunda düzenlenmişse suç oluşmaz.

bunun böyle olduğunu ,herkes biliyor.herkesin cevresinde yığınla bu durumda olan insan var.kanuni düzenlemenin kanımca yanlış olmasından kaynaklanıyor.Böyle bir imkanı yaratan kanunsa ,buna yönelik boşanma da dolandırıcılık olmadığı açıktır.

hile ve desiseler uygulayarak kurumu kandırmış değil.sahte boşanma belgesi sunmuş ta değil;hal böyle iken kanuni hakkını kullandığından ve boşandıktan sonra tekrar bir araya gelip ,evlenmemişlerse hüküm ne olacak;veya boşanmışlar ama tekrar bir aradalar ;bu durumda ssknın yapması gereken ya bu kanunu değiştirerek evli olsada çalışmıyorsa bu maaşı almasını sağlamak,ikinci ihtimal ise tümden kaldırmaktır.benim kanaatım tüm den kaldırılmasıdır.