Mesajı Okuyun
Old 08-10-2009, 15:54   #37
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Saim Bey hangi mesajımda olmaz demişim, dikkat ettiniz mi. Üstelik az önceki mesajımda da yeniden alıntıladım. Sayın Admin'in atıf yaptığınız mesajı şu değil mi:

Sayın Admin'in mesajındaki 2 paragrafı birlikte değerlendirin lütfen. Bu mesaja ben ne demişim:

Neresinde olmaz demişim.

Hukuki tartışmalarda serinkanlı olmak önemli olabilir ama yazılmamış şeylere atıf da yapılmamalıdır.

Suat Bey,

Ben sizin görüşünüz yanlıştır, bir başka değerli üyemizin görüşü doğrudur demedim ama bu son mesajınızda yazılmamış şeylere atıf yaptığımı söylediğiniz için, şunu belirtmek zorunda hissediyorum.

22 numaralı mesajınızda aynen:

Alıntı:

Yazan Av.Suat Ergin

Sayın Admin'in görüşüne bir noktada katılmıyorum. "Muacceliyet şartı" kiralayan lehine olan bir şarttır. Bu hakkını kullanıp kullanmamakta serbesttir. Bu nedenle ikinci takibin masraf ve vekalet ücretinin(kaldı ki mecur plaza değilse, çok fark çıkmaz)talep edilmesi hakkın kötüye kullanımı olmayacaktır. Aslında kiracının lehine bir durum da sözkonusudur. 1. ay kirasını ödemediğinde, muacceliyet şartı işletilse idi, 12 . ayın kirası için 11 ay faiz ödeyecekti.

Demişsiniz.

Yukarıda da değindim, ben sizin yanlış görüşte olduğunuzu söylemedim. Sadece keskin ifadeler doğru olmaz demek istedim. Siz "nerede olmaz dedim?" diye sorduğunuz için alıntıladığım 22 numaralı mesajınızı okumanızı rica ediyorum.