Mesajı Okuyun
Old 17-07-2016, 23:51   #5
Av Mert Alkan

Biraz süre geçmiş olması hasebiyle öncelikle okulunuzu başarı ile bitirdiğiniz temennisi ile hayırlı olsun diyorum.

Stajını yakın zamanda bitiren bir meslektaşınız olarak benim nacizane tavsiyem - büro açmayı düşündüğünüz için -diğer meslektaşlarımızın aksine daha küçük bir büroda meslektaş "muamelesi" görebileceğiniz bir ortamda çalışmanız.

Hem büyük hem küçük büroda çalışmamdan edinmiş olduğum tecrübe, küçük büroda avukatın sizi, sizin avukatı yakından takip ederek olayın daha içinde olma şansını yakalamanız.

Büyük bürolarda çalışan avukatlar daha çok sizi getir-götür işleri, icrada dosyaya evrak takma işleri, İstanbul gibi büyükşehirlerde çeviri yaptırma gibi stajyer avukatın mesleği dışında çalıştırmaktadır. Lakin tek veya az sayılı avukatın olduğu bürolarda belirli dosyaları bizzat takip etmeniz, müvekkil görüşmelerine katılmanız hatta görüşme yapmanız daha müsait olmakta. Tabi ki bir de olumsuz yanı mevcut sayın meslektaşımın söylediği gibi dava çeşitliliği büyük bürolarda daha fazla olmakta. Ancak çeşitliliği kullanma şansı vermeyen büyük büroya denk gelme ihtimaliniz de mevcut. Dolayısıyla ben nacizane tarafımı küçük bürodan yana gösteriyorum.

Başarılar dilerim.